Allicin AlliStar az LHN szolgáltatásában

Ez az erőteljes keveréke fokhagyma (Allicin) gyömbér és csillagánizs legyen a nyertes! A természetes antibiotikum, kiváló immunrendszer erősítő! Jellegzetes illatát egy kéntartalmú anyag, az ajoén adja.

Veszélyes influenzajárvány TERJED  

Az alábbi tájékoztatást a magyar Külügyminisztérium egészségügyi szolgálata készítette. Hangsúlyozzuk, hogy az anyag tájékoztató jellegű, nem helyettesíti az orvosi tanácsadást. Akit érdekel a téma, vagy meg akarja előzni a fertőzést, mindenképpen olvasson el más, ausztrál hivatalos forrásokat is, illetve a betegség gyanúja esetén azonnal forduljanak orvoshoz.

A Mexikóban járványt okozott influenza vírust California A H1N1 néven jegyzik a szakirodalomban. Mai formájában, emberről emberre terjedő megbetegedés. A kor az állatok esetében jóindulatú formában zajlik le, embereknél azonban halált is okozhat, erre utalnak a mexikói halálesetek. A betegség gyógykezelhető.

A BETEGSÉG GYÓGYKEZELÉSE:

A több ismert influenza elleni vegyület közül az oseltamivir és a zanamivir hat erre a vírusra. Az oseltamivir (Tamiflu) Magyarországon is raktározott gyógyszer.

Az influenzára jellemző tüneteket mutató egyéves és idősebb betegek esetében - ha a közösségben influenza vírus mutatható ki - lehetőleg azonnal, de legkésőbb 48 órán belül, el kell kezdeni a kezelést.

Az influenzás megbetegedés tünetei:

Magas láz (38,0 C felett), fejfájás, általánosan rossz közérzet, gyengeség, torokfájás, izom, izületi fájdalom, súlyos esetben hányinger, esetleg hányás.

(http://www.hunconsydney.com/news/swineflu/090530_swine_flu.htm)

Dr. Peter Josling, a fokhagyma kutatásának szentelte életét. E tudós, az Allicin könyv szülőatyja nemrégiben közölte, hogy intenzív kutatások folynak H1N1 kapcsán, és nagyon bíztatóak az eddigi eredmények. Nyugodt lelkiismerettel ugyan még csak annyit mert kinyilatkoztatni, hogy "tekintettel arra, hogy az összes ma ismert influenza-vírus jól reagált az Allicin vegyületre, erős okunk van feltételezni, hogy a H1N1-re is jó lehet".
Az influenza vírusos megbetegedés, melyet láz, orrfolyás, köhögés, fejfájás, rossz közérzet, az orr és a légutak nyálkahártyájának duzzanata jellemez.

Az influenzavírusok az egyéb légúti fertőzések kórokozóihoz hasonlóan a köhögéskor, tüsszögéskor és beszéd közben keletkező légúti váladékcseppecskék révén, cseppfertőzéssel terjednek.

Minden évben, késő ősztől tavaszig találkozunk az influenzavírus által okozott, a légutak megbetegedésével járó, széles körben kirobbanó járványokkal.Az influenza elleni oltásoknak az elsőrendű célja, hogy egyéni védelmet nyújtsanak azon személyeknek, akiknél egy esetleges influenzavírus-fertőzés alapbetegségük vagy életkoruk miatt súlyos lefolyású lehet, valamint akiknek megbetegedése és munkából való kiesése az ország működése szempontjából nehézséget okozna. Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint a vakcinatörzsek és az adott járványt okozó törzsek kellő egyezése esetén az oltott egészséges felnőttek 70-90%-ában bizonyulnak hatékonynak a betegség megelőzésében. A védőoltás az idős emberek körében a kórházi felvételek számát 25-39%-kal, az összhalálozási gyakoriságot 35-57%-kal csökkentheti.
A Magyarországon forgalomban lévő influenzavakcinák kizárólag inaktivált vírust, vagy annak csupán egy meghatározott részét tartalmazzák, így nem okozhatnak influenzás megbetegedést. Valamennyi készítményről elmondható, hogy csak igen ritkán lépnek fel olyan nem kívánt mellékhatások, - mint láz, fejfájás - melyek a vakcina beadásával összefüggésbe hozhatók. Helyi reakció (bőrpír, duzzanat az injekció helyén) az oltottak mintegy 20%-ában jelentkeznek, de ezek a reakciók általában enyhék és 48 órán belül elmúlnak.

A betegség világszerte előfordul.
Magyarországon a 2003 tavaszi influenzajárványban 430 ezer beteget regisztráltak. A korábbi években lezajló nagy járványok közül 1950 és 2000 között tíz járványban egymillióan vagy annál is többen betegedtek meg, három influenzajárványban pedig a kétmilliót is meghaladta a fertőzöttek száma.

A vírusnak az az altípusa, mely a fentebb említett spanyolnátha kórokozója volt, és azok az altípusok, melyek jelenleg is emberi megbetegedéseket okoznak (H3N2 és H1N1 altípusok). Az egyéb légúti fertőzések kórokozóihoz hasonlóan az influenzavírusok is a köhögéskor, tüsszögéskor és beszéd közben keletkező légúti váladékcseppecskék révén terjednek (cseppfertőzés). Az egyéb légúti fertőzésektől azonban az influenzafertőzések általában eltérnek a terjedés gyorsaságában. Közösségek (pl. iskolák, munkahelyek, szociális otthonok) tagjainak többsége eshet ágynak egyik napról a másikra az influenza következtében. Helyi járványok néhány nap alatt kialakulhatnak. Országos járványok hazánkban általában januárban vagy februárban kezdődnek, és 8-10 hétig tartanak.

Tünetek, kórlefolyás

Klinikai szempontból fontos különbség az influenza és egyéb légúti megbetegedések között, hogy az influenza kezdeti tünetei közül a hurutos tünetek hiányoznak. Hirtelen kezdet, magas láz, erős levertség és izomfájdalmak a jellemzők. A panaszok általában a fertőződést követően 24-48 órával, hirtelen kezdődnek. A hidegrázás vagy borzongás a betegség kezdeti tünete lehet. Az első egynéhány napban gyakori a láz, akár a 39-39,5 C fokot is elérheti. Testszerte, leginkább a háttájon és az alsó végtagban sajgó fájdalom jelentkezik. A fejfájás gyakran gyötrő jellegű, szemkörüli és -mögötti fájdalommal jár, erős fény hatására fokozódhat. A légúti tünetek kezdetben viszonylag enyhék lehetnek, torokkaparással, torokfájással, mellkasi égő érzéssel száraz köhögéssel és orrfolyással. Később a köhögés súlyosbodhat, és köpetürítéssel járhat. A száj és a garat kivörösödhet, a szemek könnyeznek, a kötőhártya enyhén begyulladhat. A betegnek, főleg gyereknek hányingere lehet, és esetleg hányhat is. A panaszok általában 2-3 nap múlva eltűnnek, a láz többnyire megszűnik, de előfordul, hogy 5 napig is eltart. A bronchitis (hörghurut) és a köhögés azonban 10 napnál hosszabb ideig is fennmaradhat, a légutak teljes gyógyulása pedig akár 6-8 hétig is eltarthat. A gyengeség és kimerültség még napokig, néha hetekig is fennállhat. A légutak sejtjeiben szaporodó vírusok nemcsak helyileg alakíthatnak ki akár közvetlenül, akár közvetve (a felülfertőző baktériumoknak kedvező helyzetet teremtve) súlyos elváltozást, hanem a véráramba kerülő toxikus anyagok révén életveszélyesen súlyosbíthatják a már meglevő, kóros folyamatokat (krónikus tüdő, szív és érrendszeri, vese-, anyagcsere-betegségek és immunhiányos állapotok). Az influenza fokozott veszélyt jelent a 60 évesnél idősebb emberekre is a gyengült immunológiai reakciókészség miatt.
A fertőzés egyik legfontosabb szövődménye a tüdőgyulladás. Ez lehet elsődleges, ekkor maga a vírus váltja ki, illetve másodlagos, mikor a vírusfertőzést követően baktériumok okozzák a gyulladásos folyamatot. Az első esetben magas a halálozási arány, a másodlagos tüdőgyulladásnál azonban az időben elkezdett megfelelő baktériumellenes kezelés nagy arányban gyógyuláshoz vezet. Az influenza okozhat ezenkívül még izomgyulladást, idegrendszeri gyulladásokat, szívbetegeknél EKG eltéréseket, valamint gyermekek esetében croup-szindrómát, de az alábbiakban felsorolt szövődmények jelentősége a tüdőgyulladáshoz képest csekély.

Legfontosabb az influenza kezelésében, hogy a beteg maradjon ágyban, pihenjen, sok folyadékot igyon, és kerülje az erőfeszítéseket.

Megelőzés
A legjobb megelőzni a bajt!
Megelőzésre kitűnő az Alligin kapszula!
A már meglévő fertőzés esetén pedig jelentősen lerövidíthetjük a gyógyulás idejét Alligin kúrával.



















Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 14
Heti: 26
Havi: 84
Össz.: 47 804

Látogatottság növelés
Oldal: H1N1 Swine Flu Dr. Peter Josling
Allicin AlliStar az LHN szolgáltatásában - © 2008 - 2024 - alligin-alligel.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »